Obszar znany jako Mugello to rejon w północnej Toskanii, kilka kilometrów na północ od Florencji. Teren Mugello to szeroka, zielona dolina w części przecięta przez rzekę Sito, jedną z głównych rzek, która wypływa do rzeki Arno, największej rzeki Toskanii.

Mugello na północy graniczy z Apeninami, na południu ze szczytem Monte Giovi, a ze szczytami Monte Senario i Monte Calvano na zachodzie.

Istnieje dziesięć głównych gmin w Mugello. Są to: Barberino di Mugello, Borgo San Lorenzo, Dicomano, Firenzuola, Marradi, Palazzuolo sul Senio, Sito w San Piero, Scarperia, Vaglia, Vicchio.

Mugello jest niezwykłe ze względu na swe naturalne piękno i różnorodność odkrywanych tu krajobrazów, który przechodzą od rozległych równin poprzez wzgórza do gór. W podobnej różnorodności krajobrazowej oferuje także Bułgaria wakacje.
Istnieje wiele ciekawych atrakcji do zobaczenia we wszystkich charakterystycznych wioskach Mugello, jak medycejskie wille i zamki. Należały one do rodziny Medici. Na przykład, park i willa Demidoff w Vaglia, Palazzo dei Vicari w Scarperia i Villa di Cafaggiolo w Barberino di Mugello.
Mugello charakteryzuje się również wieloma małymi wsiami i miastami czekającymi na odkrycie. Wiele z nich nadal organizacji targi i imprezy poświęcone lokalnej żywności, tradycji i rzemiośle, które są produkowane na tym terytorium. Dodatkowo zakwaterowanie Mugello, podobnie jak apartamenty Chorwacja, oferuje w niezwykle atrakcyjnych cenach!
Mugello oferuje wiele ciekawych rzeczy do zrobienia i zobaczenia, które zadowolą zwłaszcza miłośników przyrody, jak również fanów sportu i osoby zainteresowane kulturą i sztuką.

Wśród głównych atrakcji Mugello są:
– Mugello Race Circuit – położony w Scarperia, jest to jeden z najbardziej znanych międzynarodowych torów wyścigowych motocykli.
– Jezioro Bilancino – położone w Barberino di Mugello oferuje tereny do pływania, jak i do uprawiania sportów wodnych, takich jak kajakarstwo, windsurfing i żeglarstwo.
– Jeziora Wędkarstwa Sportowego- kilka jezior do wędkowania rozrzuconych po całym terytorium.
Mugello oferuje możliwość uprawiania wielu rodzajów sportów i aktywności na świeżym powietrzu, takich jak: turystyka, kolarstwo, kolarstwo górskie, jazda konna i wiele sportów wodnych na Jeziorze Bilancino.