Obszar Chianti w Toskanii jest jednym z najpiękniejszych w całym regionie, a także najbardziej znanym i docenianym przez turystów z całego świata.

Granice regionu Chianti nie są jasno określone, ale przyjmuje się, iż rozciąga się on wzdłuż prowincji Florencji i Sieny, obejmując cały obszar między tymi dwoma miastami i rozszerza się na wschód, w kierunku Valdarno i na zachód do Val d’Elsa. Winny region Chianti rozciąga się dalej poza te dwa miasta, wokół Florencji, w kierunku Arezzo, Pistoia i Montepulciano.

Zagraniczni turyści często słyszą określenia „florenckie Chianti” i „Chianti Sieny”, które generalnie określają obszary najbliżej jednego lub drugiego miasta, ale też często odnoszą się do pochodzenia danego wina w regionie Chianti.

Chianti oferuje unikalny krajobraz, z zielonymi, łagodnymi wzgórzami pokrytymi szerokich uprawami winnic i gajami oliwnymi, małymi, kamiennymi wioskami, parafiami i domami charakterystycznymi dla wsi wykonanej z kamienia. Mogą one nieco przypominać panoramy podobne do tych, które oferuje Chorwacja wczasy.
Krajobrazy Chianti są tak piękne, iż inspirują wielu fotografów, których zdjęcia stają się następnie pocztówkami i kalendarzami dystrybuowanymi na całym świecie.

Co robić w Chianti? Od po prostu przejażdżki przez okoliczne miejscowości można podziwiać winnice na wzgórzach i wspaniałe panoramy. Można zatrzymać się by odwiedzić jedną z winiarni i wybrać się na degustację doskonałych win Chianti. I tak jak komfortowe apartamenty Costa Blanca proponuje turystom w najpiękniejszych swoich miejscowościach, taki i Chianti oferuje kwatery rewelacyjnie położone pośród wzgórz.
Położone na wzgórzach wioski, w wielu z nich znajdują się budowle z epoki średniowiecznej, oferują zachwycającą scenerię do wypoczynku w Chianti. A w otoczeniu tak wspaniałej przyrody będzie on na pewno relaksujący i gwarantujący prawdziwy odpoczynek.