Prowincja Grosseto leży w południowej Toskanii i rozciąga się od stoków Colline Metallifere do granicy z Lazio, obejmując różnorodne krajobrazy Maremmy.
Linia brzegowa między Zatoką Follonica i ujściem rzeki Chiarone oferuje scenerię szczególnej urody zdominowaną przez lasy sosnowe i krystalicznie czystą wodę. Jest domem dla znanych kurortów, takich jak Marina di Grosseto, Principina a Mare, Castiglione della Pescaia, Punta Ala i Punta Talamone.

Miejscowości turystycznych o międzynarodowej sławie to Porto Santo Stefano i Porto Ercole, dwie perły Monte Argentario – zielonego przylądka wcinającego się w morze i otoczonego jest wysokim i skalistym wybrzeżem. Jest połączony z lądem długimi, piaszczystymi plażami Giannella i Feniglia. Dziewicze krajobrazy i wspaniałe widoki to cechy charakteryzujące wyspy Giglio, Giannutri i Formiche di Grosseto, ulubionych miejsc do nurkowania, dzięki populacji kolorowej flory dna morskiego. I tak jak wakacje Marina oferuje wraz z możliwością uprawiania licznych sportów wodnych, tak i Grosetto zadowoli miłośników tego typu atrakcji.

W głębi lądu jest również mnóstwo interesujących miejsc. Rejon Monterondo Marittimo, dziki Colline Metallifere, Parku Biancane tylko czeka na odkrycie. Obszar znany z naturalnej, podziemnej emisji ciepłej, widocznej w postaci białej pary z głębi ziemi, oferuje niezwykłe krajobrazy i surrealistyczny klimat.

Innym typowym środowiskiem występującym tutaj jest Maremma Grossetana, gdzie szerokie równiny Ombrone, Fiora i Albegna przeplatają się ze wzgórzami.

Maremma to kraina buttero (typowy, tutejszy kowboj), autentycznych lokalnych produktów, tradycji wiejskich, i czystej, dzikiej przyrody.
Liczne chronione strefy rozwijać się w tym regionie, jak Parco Naturale della Maremma e Monti dell’Uccellina; Rezerwat Przyrody Laguny Orbetello – ogromne lustro wody, goszczące wiele gatunków ptaków każdego sezonu; i jezioro Burano, wspaniałe słone, przybrzeżne jezioro i oaza WWF.

W południowo-wschodnim rogu prowincji, tak zwanej „strefie Tufo”, można podziwiać charakterystyczne zjawiska erozyjne, piękne wsie i bardzo ważne etruskie nekropolie.

Prowincja Grosseto jest także domem dla znacznego i znaczącego dziedzictwa artystycznego, może nie o tak dużym nagromadzeniu jak w Rzymie, a także sztuki, małych osiedli i fascynujących ośrodków średniowiecza i renesansu oraz stanowisk archeologicznych, które zachowały znaleziska rzymskie i etruskie.

Bogata tradycja gastronomiczna i doskonałe lokalne wina dodają dodatkowo odrobinę magii do tego fascynującego regionu.