Prowincja Florencji położona jest w północno-wschodniej Toskanii. W jej centrum znajduje się miasto Florencja posadowione nad rzeką Arno. Miasto pełne historycznych zabytków i dzieł największych mistrzów humanizmu i renesansu uznawane jest za jedno z najpiękniejszych na świecie.

Co roku, Florencja przyciąga tłumy turystów z całego świata. Urok miasta rozciąga się na jego okoliczny teren, począwszy od wzgórz otaczających Florencję, po takie miasteczka jak Fiesole czy Certosa del Galluzzo.

Obszar prowincji zachwyca różnorodnymi krajobrazami, takich jak choćby Chianti Valley, gdzie można zobaczyć liczne dzieła sztuki lub zasmakować wina czy lokalnej żywności, Mugello i Valdarno, które przyciągają starożytnymi zamkami, średniowiecznymi kościołami i starymi willami. I podobnie jak apartamenty River View we Wrocławiu zapewniają pełen komfort i wygodę, tak i kwatery prowincji Florencja zagwarantują relaks i prawdziwy wypoczynek.

Zabytkowe miasta i skarby sztuki sprawiają, że prowincja Florencji jawi się niczym magiczna kraina. Każde miasto stanowi świat do odkrycia: Empoli z bogatym dziedzictwem kulturowym zamkniętym w otoczeniu XV- wiecznych murów miejskich; Sesto Fiorentino ze słynnym etruskim grobowcem „La Montagnola”; Impruneta, z produkcją terakoty czy Borgo San Lorenzo, z pozostałościami XIV- wiecznych fortyfikacji i wspaniałym kościołem lub Castelfiorentino i Barberino Val d’Elsa.

Największą atrakcją jest miasto Florencja, wpisane na listę światowego dziedzictwa, inspirujące, z przepięknym, historycznym centrum. Sercem miasta jest Piazza del Duomo. Można tu podziwiać takie obiekty jak katedra Santa Maria del Fiore, Baptysterium San Giovanni,wspaniały przykład florenckiej architektury romańskiej, znajdujące się w przedniej części katedry, naprzeciw Dzwonnicy Giotta, arcydzieła florenckiej architektury gotyckiej. Za katedrą jest wspaniałe Museo dell’Opera di Santa Maria del Fiore.

Jednym z symbolicznych zabytków Florencji jest Palazzo Vecchio przy Piazza della Signoria. Wzdłuż Piazza ciągnie się Galeria Uffizi z dziełami Botticellego, Michała Anioła, Leonarda da Vinci i wielu innych wielkich artystów.
Tereny wokół Florencji oferują naturalne, artystyczne i historyczne atrakcje. Ważnym w obszarze Florencji jest Fiesole, który oferuje wspaniałą panoramę miasta ze swego położenia na wzgórzu. To niewielkie miasteczko łączy piękno krajobrazu z niezwykłym dziedzictwem kulturowym, etruskich i rzymskich pozostałości. Mugello to rejon, gdzie zachowało się romańskie opactwo i kościół Sant’Agata w Scarperia; Zamek Trebbio i Willa Medyceuszy w Cafaggiolo. Głównym miastem regionu jest Borgo San Lorenzo. Pobliskie miasto Barberino di Mugello zachwyca imponującym Zamkiem Cattani czy Palazzo Pretorio. Warto odwiedzić Empoli z kolegiatą Sant’Andrea, która stanowi wspaniały przykład architektury romańskiej i Certaldo, rodzinne miasto florenckiego pisarza Giovanniego Boccaccia, w którym znajduje się XIV-wieczny pałac Pretorio i dom Boccaccia.

Od Barberino Val d’Elsa do Greve w Chianti, rozciąga się dolina Chianti, pełna małych średniowiecznych miasteczek i wsi, rozproszonych w rajobrazie zdominowanym przez winnice.